Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Mikołaje w Piaskach
przygotowały 32 świąteczne paczki

Szkoła Podstawowa w Piaskach, Przedszkole Niepubliczne ENART w Piaskach, Przedszkole Samorządowe w Piaskach, Szkoła Podstawowa w Szelejewie i Szkoła Podstawowa w Bodzewie oraz Mondi Simet w Grabonogu otrzymały honorowe tytuły „MIKOŁAJA 2019” za przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

W ramach prowadzonej powiatowej akcji charytatywnej „MIKOŁAJE 2019” uczniowie, nauczyciele i wychowawcy objęli patronatem dzieci z rodzin najuboższych oraz osoby starsze i przygotowali dla nich świąteczne paczki pod choinkę.

W czasie spotkań podsumowujących działania przedstawiciele organizatorów akcji „MIKOŁAJE 2019”: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” wręczyli piaskowskim Mikołajom pamiątkowe dyplomy oraz podziękowali za przyłączenie się do działań wspierających innych, potrzebujących: - „Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję obdarowania paczkami dzieci i samotnych seniorów, którzy nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Szczególne podziękowania przekazujemy młodym wolontariuszom, którzy pokazali wspaniałe serca. I cieszymy się, że nauczyciele dbają też o rozwijanie u swoich wychowanków postaw altruistycznych”.

Paczki trafiły do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piaskach, którego pracownicy dyskretnie przekazali je rodzicom, by Ci umieścili te prezenty pod choinką w swoich domach oraz dowieźli do osób samotnych. Kolejne paczki przygotowali wolontariusze Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” i przekazali je osobom i rodzinom w potrzebie z gminy Piaski. Łącznie przygotowano 32 paczki.

W ramach autorskiego projektu „MIKOŁAJE 2019” wolontariusze z całego powiatu gostyńskiego przygotowali 403 duże paczki świąteczne dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla osób starszych, samotnych, schorowanych i niepełnosprawnych z powiatu gostyńskiego. W realizację projektu, prowadzonego już dwunasty rok z rzędu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz firmy sektora gospodarczego i ich pracownicy oraz ośrodki pomocy społecznej. Poszczególni uczestnicy akcji obejmowali swoim patronatem konkretne dzieci lub seniorów i przygotowali dla nich paczki lub fundowali prezenty od obuwia, art. spożywczych, środków czystości, artykułów i przyborów szkolnych, gier edukacyjnych, książek, koców po mnóstwo słodyczy i maskotek oraz wielu innych ważnych dla rzeczy, z których wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” składali paczki.

Jak zaznacza koordynator projektu Hanna Czwojda: - „Paczki te następnie trafiły do podopiecznych ośrodków pomocy społecznej i powiatowego centrum pomocy rodzinie oraz Stowarzyszenia „DZIECKO”, a także do osób potrzebujących wskazywanych przez samych wolontariuszy. W przypadku dzieci paczki te otrzymali rodzice, którzy, budując swój autorytet, wręczą te paczki dzieciom pod choinkę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. A to po to, by dzieci, obdarowane przez swoich rodziców, nie utrwalały obrazu swojej rodziny, jako gorszej, by nie czuły się gorzej, gdy inne dzieci chwalą się po świętach swoimi prezentami. Do osób starszych niepełnosprawnych paczki dowieźli wolontariusze z ośrodków pomocy społecznej, PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO””.

Akcja jest anonimowa, obdarowywany nie poznaje danych swego darczyńcy, a osoba przygotowująca paczkę - nazwiska obdarowywanego. Listy i paczki opatrzone są kodem i określeniem płci oraz wieku dziecka lub osoby starszej. Darczyńca, który decyduje się wziąć udział w akcji i przygotować dla kogoś paczkę, ma okazję wcielić się w dobrego ducha. To sam darczyńca też decyduje o tym, co może sprawić radość dziecku lub osobie w potrzebie. - „W Powiecie Gostyńskim uszczęśliwianie dzieci i osób będących w potrzebie jest możliwe dzięki wspaniałym mieszkańcom. Okazuje się, że wystarczyło ogłosić, że pomaganie może być twórcze, radosne i może przynosić radość i satysfakcję także samym pomagającym, a ludzie zarażeni optymizmem poświęcili swój czas oraz podeszli do akcji z pasją, i efekt jest piękny i prawdziwie świąteczny” - dodaje dyrektor PCPR w Gostyniu. We wszystkich dwunastu edycjach projektu przekazano już ponad cztery i pół tysiąca paczek świątecznych.
Mikolaje w Piaskach przygotowaly 32 swiateczne paczki 2019 01
Mikolaje w Piaskach przygotowaly 32 swiateczne paczki 2019 02
Mikolaje w Piaskach przygotowaly 32 swiateczne paczki 2019 03
Mikolaje w Piaskach przygotowaly 32 swiateczne paczki 2019 05
Mikolaje w Piaskach przygotowaly 32 swiateczne paczki 2019 04
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl