Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Powiat gostyński pełen Mikołajów!

Mikołaje przygotowały 403 wielkie paczki świąteczne dla dzieciaków, osób starszych i z niepełnosprawnościami z powiatu gostyńskiego!

W ramach autorskiego projektu Stowarzyszenia „DZIECKO” i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu „MIKOŁAJE 2019” wolontariusze z całego powiatu gostyńskiego przygotowali 403 duże paczki świąteczne dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla osób starszych, samotnych, schorowanych i niepełnosprawnych z powiatu gostyńskiego. W realizację projektu, realizowanego już dwunasty rok z rzędu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz firmy sektora gospodarczego i ich pracownicy oraz ośrodki pomocy społecznej. Dzięki temu zostało przygotowanych ponad czterysta dużych paczek dla dzieci i seniorów oraz osób niepełnosprawnych, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Poszczególni uczestnicy akcji obejmowali swoim patronatem konkretne dzieci lub seniorów i przygotowali dla nich paczki lub fundowali prezenty od obuwia, art. spożywczych, środków czystości, artykułów i przyborów szkolnych, gier edukacyjnych, książek, koców, sprzętu AGD po mnóstwo słodyczy i maskotek oraz wielu innych ważnych dla rzeczy, z których wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” składali paczki.

Jak zaznacza koordynator projektu Hanna Czwojda: - „Paczki te następnie trafiły do podopiecznych ośrodków pomocy społecznej i powiatowego centrum pomocy rodzinie oraz Stowarzyszenia „DZIECKO”, a także do osób potrzebujących wskazywanych przez samych wolontariuszy. W przypadku dzieci paczki te otrzymali rodzice, którzy, budując swój autorytet, wręczali te paczki dzieciom pod choinkę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. A to po to, by dzieci, obdarowane przez swoich rodziców, nie utrwalały obrazu swojej rodziny, jako gorszej, by nie czuły się gorzej, gdy inne dzieci chwalą się po świętach swoimi prezentami. Do osób starszych niepełnosprawnych paczki dowieźli wolontariusze z ośrodków pomocy społecznej, PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO””.

Rozwijająca się akcja przerosła oczekiwania pomysłodawców. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu podkreśla: - „W imieniu obdarowanych dzieci i rodzin serdecznie dziękuję. To dzięki ludziom o wielkich sercach przez pięć tygodni, udało się zgromadzić wiele bardzo potrzebnych prezentów. Dziękuję też wszystkim darczyńcom i wszystkim, którzy pomagali przy powiatowej akcji charytatywnej „MIKOŁAJE 2019” - zrobiliśmy wspólnie sporo dobrej roboty. To jest konkretna pomoc i radość dla potrzebujących rodzin”.

Akcja jest anonimowa, dziecko nie poznaje danych swego darczyńcy, a osoba przygotowująca paczkę - nazwiska dziecka. Listy i paczki opatrzone są kodem i określeniem płci oraz wieku dziecka lub osoby starszej. Darczyńca, który decyduje się wziąć udział w akcji i przygotować dla kogoś paczkę, ma okazję wcielić się w dobrego ducha. To sam darczyńca też decyduje o tym, co może sprawić radość dziecku. - „W Powiecie Gostyńskim uszczęśliwianie dzieci i osób będących w potrzebie jest możliwe dzięki wspaniałym mieszkańcom. Okazuje się, że wystarczyło ogłosić, że pomaganie może być twórcze, radosne i może przynosić radość i satysfakcję także samym pomagającym, a ludzie zarażeni optymizmem poświęcili swój czas oraz podeszli do akcji z pasją, i efekt jest piękny i prawdziwie świąteczny” - dodaje prezes Stowarzyszenia „DZIECKO”. We wszystkich dwunastu edycjach projektu przekazano już ponad cztery i pół tysiąca paczek świątecznych.

Do realizacji projektu socjalnego „MIKOŁAJE 2019” włączyły się wszystkie ośrodki pomocy społecznej powiatu: z Borku Wlkp., Gostynia, Krobi, Pępowa, Piasków, Pogorzeli i Ponieca.

Swoją aktywnością młodzi ludzie i ich wychowawcy, mieszkańcy powiatu oraz pracownicy firm prywatnych udowadniają po raz kolejny, że są wrażliwi na problemy innych i że mają wielkie serca. Za podzielenie się radością i dobrem uczestnicy akcji otrzymali honorowe tytuły „MIKOŁAJA 2019”. Otrzymali je: Netbox Gostyń, Convert Gostyń, Firma TODO w Czachorowie, Sklep MAZAK Gostyń, „AKANT Profilaktyka i rehabilitacja” - Łukasz Radoła, Mondi Simet w Grabonogu, Gostyński Klub AMAZONKI, Drogbud Gostyń, Parkrun Gostyń, Przedszkole nr 4 w Gostyniu, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu, Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Przedszkole nr 7 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Daleszynie, Przedszkole „Dziecięcy Raj”, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Goli, Szkoła Podstawowa w Siemowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Sikorzynie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borku Wlkp., Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zimnowodzie, Szkoła Branżowa w Borku Wlkp., Szkoła Podstawowa w Krobi, Przedszkole Samorządowe „Pod Świerkami” w Krobi, Szkoła Podstawowa w Sułkowicach, Szkoła Podstawowa w Pudliszkach, Przedszkole Samorządowe w Pudliszkach, Szkoła Podstawowa w Starej Krobi, Młodzieżowa Świetlica Środowiskowa w Krobi, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, Szkoła Podstawowa w Pępowie, Szkoła Podstawowa w Skoraszewicach, Szkoła Podstawowa w Piaskach, Przedszkole Niepubliczne ENART w Piaskach, Przedszkole Samorządowe w Piaskach, Szkoła Podstawowa w Szelejewie i Szkoła Podstawowa w Bodzewie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, Przedszkole „Raj Psotników” w Pogorzeli oraz Młodzieżowa Świetlica Środowiskowa w Pogorzeli, Szkoła Podstawowa w Poniecu i Szkoła Podstawowa w Żytowiecku, wolontariusze Stowarzyszenia „DZIECKO” oraz wolontariat pracowniczy PCPR w Gostyniu oraz kilkudziesięciu mieszkańców powiatu, m.in. Marcin Maciejewski i znajomi, Daniel Borowczak i znajomi, Michał Kaczmarek, Paulina Dzik, Dominika Czarnecka, Małgorzata Czajka-Woch.

Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy za WIELKIE SERCA!
Powiat gostynski pelen Mikolajow 2019 01
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl