Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Nic nie gra, czyli Gostyniacy we Wrocławiu

Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu, skupiające osoby z całego powiatu gostyńskiego, zorganizowało w ostatnim miesiącu dla swoich członków i podopiecznych rekreacyjny wyjazd do Wrocławia.

Uczestnicy wyjazdu obejrzeli spektakl „Nic nie gra” autorstwa Anglików: H. Lewisa, J. Sayera, H. Shieldsa w reżyserii Pawła Okońskiego. To przezabawna komedia sytuacyjna, która została uznana za najlepszą komedię na londyńskim West Endzie i otrzymała prestiżową nagrodę Laurence Olivier Award.

Sztuka opowiada o amatorskim zespole teatralnym jednej z politechnik, próbującym zrealizować premierę przedwojennego dreszczowca. Mimo usilnych starań zespołu, przedstawienie z powodu przeróżnych problemów i zabawnych kłopotów technicznych nie przebiega w zamierzony sposób. Im bardziej wykonawcy starają się te problemy ominąć, tym stają się one coraz większe, aż do niespodziewanego zakończenia. To połączenie kryminału Agaty Christie z kabaretem „Monty Python”, czyli angielski humor w najlepszym, najczystszym wydaniu.

Bożena Misiurek - prezes Stowarzyszenia SM - podkreśla: -„Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu nie tylko pomaga chorym na SM, ale też pamięta, że człowiek chory też ma prawo do wypoczynku, relaksu i radości. Dlatego zrealizowaliśmy pomysł na ten wyjazd.

PCPR w Gostyniu przypomina, że SM to choroba, która dotyka blisko 60 tysięcy osób w Polsce. Mijamy ich codziennie na zakupach, w pracy, na ulicy. Objawów SM: bólu, zmęczenia, podwójnego widzenia, problemów urologicznych i emocjonalnych możemy nie zauważać, ale jest to groźna, choć niewidoczna choroba. Stwardnienie rozsiane jest przewlekłą chorobą układu nerwowego. W SM nie istnieje żaden schemat przebiegu choroby. U każdej osoby ze stwardnieniem rozsianym obserwuje się inny zespół objawów, który zmienia się w czasie, pod kątem natężenia i długości występowania. Stwardnienie rozsiane jest chorobą autoimmunologiczną, w której układ odpornościowy gospodarza zwalcza komórki własnego organizmu.

To już kolejny wyjazd zorganizowany przez Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu. Wsparcia finansowego w zorganizowaniu wyjazdu udzieliła Gmina Gostyń. Wsparcia udzieliło też Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.
Nic nie gra czyli Gostyniacy we Wroclawiu 2019 01
Nic nie gra czyli Gostyniacy we Wroclawiu 2019 02
Nic nie gra czyli Gostyniacy we Wroclawiu 2019 03
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl