Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Piknik „Jesteśmy wśród was”

Wielu gostynian przybyło na piknik integracyjny „Jesteśmy wśród Was” zorganizowany przez Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu. Odbył się on w niedzielne popołudnie (9.06.2013 r.) na gostyńskim rynku. Dobrą zabawę zapewniły: występ zespołu wokalnego The Chatterbox (GOK Hutnik), koncert Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń połączony z występem mażoretek, a na koniec do wspólnej zabawy zaprosił zespół AURA z Pępowa.

Wśród uczestników pikniku pojawili się Starosta Gostyński Robert Marcinkowski, Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak i Wiceburmistrz Elżbieta Palka. W pikniku uczestniczyli też radni powiatowi i gminni z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztofem Deutschem na czele.
Tematem przewodnim pikniku była promocja zdrowia oraz zaznaczenie obecności osób chorych na nieuleczalne stwardnienie rozsiane. Dlatego można było skorzystać z bezpłatnych pokazowych badania diagnostycznych, przeprowadzonych przez Wielkopolskie Centrum Promocji Zdrowia. Chętni mogli zmierzyć sobie bezpłatnie poziom cukru w punkcie obsługiwanym przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło nr 3 w Gostyniu i pielęgniarkę Marię Kołacką. Wielu obserwatorów przyciągnęły interesujące pokazy sprzętu ratowniczego oraz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu gostyńskiej Drużyny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Swoje wyroby artystyczne zaprezentowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach i uczestnicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie oraz członkowie Stowarzyszenia SM. Porad w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym, rodzinom, ofiarom przemocy czy z obszaru rodzicielstwa zastępczego udzielano w punkcie informacyjnym Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Została też przygotowana wystawa produktów pszczelarskich.

Projekt „Jesteśmy wśród Was”, realizowany przez Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu, uzyskał wsparcie finansowe Powiatu Gostyńskiego i Gminy Gostyń w ramach konkursów ogłoszonych przez te samorządy. Wsparcia organizatorom udzielili też: Piekarnia Romana Ciążyńskiego z Gostynia, Ciastkarstwo-Cukiernictwo Andrzeja Jasiaka z Krobi, Przedsiębiorstwo Transportowe TRAK Robert Andrzejewski z synem.
Organizatorom pikniku należą się gratulacje za pomysł integracji środowiskowej i jego sprawną realizację.
Piknik integracyjny SM 01
Piknik integracyjny SM 02
Piknik integracyjny SM 03
Piknik integracyjny SM 04
Piknik integracyjny SM 05
Piknik integracyjny SM 06
Piknik integracyjny SM 07
Piknik integracyjny SM 08
Piknik integracyjny SM 09
Piknik integracyjny SM 10