Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Oddano ponad dwa tysiące strzałów

IV Ponadpowiatowa Spartakiada Sportów Obronnych Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych oraz Młodzieży Niepełnosprawnej zgromadziła 19 drużyn i 130 uczestników oraz gości. Celem odbywających się corocznie zawodów jest popularyzacja strzelectwa sportowego oraz integracja dzieci i młodzieży, w tym osób z niepełnosprawnością.
Czteroosobowe drużyny mieszane rywalizowały (7.06.2013 r.) na obiektach Strzelnicy LOK w Borku Wlkp. w następujących konkurencjach: rzut granatem, strzelanie do tarcz z odległości 10 i 50 m, strzelanie do tarcz z zapadką leżąc. Strzelano z kbks i karabinków pneumatycznych. Były też rzuty lotkami do tarczy. Młodzież niepełnosprawna konkurowała w rzutach do celu, rzutach piłką, slalomie sprawnościowym oraz rzucie lotką.
Organizatorzy: Szkolne Koło LOK w Borku Wlkp., Zarząd Powiatowy LOK i Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu oraz Urząd Miejski w Borku Wlkp., zadbali o bezpieczeństwo uczestników. Ekipa sędziowska z Wiesławem Chilińskim - sędzią głównym na czele, czuwała nad przestrzeganiem zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią i amunicją. Cały czas w pogotowiu byli ratownicy medyczni.
Spartakiadzie towarzyszyły: pokaz ratownictwa wykonany przez druha OSP i ratowników WOPR oraz krótki kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zawodom towarzyszyła też wystawa modelarska koła SP w Borku Wlkp. Zaproszeni goście, z Wicestarostą Gostyńskim Januszem Sikorą na czele, dokonali na koniec dekoracji zwycięzców.
Pogoda dopisała. Zawodnicy pokazali dobre przygotowanie. Dopingowali ich sponsorzy, nauczyciele, opiekunowie, rodzice. Zwycięskie drużyny i zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy, medale oraz upominki rzeczowe.
Organizatorzy wręczyli też specjalne podziękowania za zaangażowanie w organizację spartakiady dla: Urzędu Miejskiego w Borku Wlkp., Samorządu Powiatu Gostyńskiego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, KSS LOK VIS w Gostyniu, Szkole Podstawowej w Borku Wlkp., Kowalstwa St. Błaszczyka w Zimnowodzie, PPH Vomer Sp.C. z Borku Wlkp., „Paris” z Borku Wlkp., Unirol Sp.J. z Borku Wlkp., PW EKON z Borku Wlkp., Kamili Marciniak, OSP w Borku Wlkp.,, WOPR w Gostyniu, Restauracji „Impresja” w Borku Wlkp., Piekarni „HAST” w Borku Wlkp., Kołu Modelarskiemu Krzysztofa Draba, TKKF „Kosmos” z Borku Wlkp., firmie NARA z Borku Wlkp., Restauracji „RIDA” w Borku Wlkp., Natalii Zawodnej oraz Miejsko-Gminnemu Kołu LOK w Borku Wlkp. Specjalne podziękowania należą się Elżbiecie Kordus i Leszkowi Stanisławskiemu, głównym organizatorom spartakiady.

WYNIKI SPARTAKIADY
Kategoria szkoły podstawowe
1 miejsce - Szkoła Podstawowa w Zimnowodzie
2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Borku Wlkp.
3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Starej Krobi
Kategoria gimnazja
1 miejsce - Gimnazjum w Borku Wlkp. - drużyna II
2 miejsce - Gimnazjum  w Krobi
3 miejsce - Gimnazjum  w Borku Wlkp. - drużyna I
Kategoria szkoły ponadgimnazjalne
1 miejsce - Zespół Szkół w Borku Wlkp.
Kategoria niepełnosprawni
1 miejsce - Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu
2 miejsce - Zakład Aktywności Zawodowej w Leonowie
3 miejsce - Stowarzyszenie „Nie sami” Gostyń
Militarne zmagania 01
Militarne zmagania 02
Militarne zmagania 03
Militarne zmagania 04
Militarne zmagania 05
Militarne zmagania 06