Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
XII Świętogórskie Spotkania Seniorów
Blisko dwa i pół tysiąca osób oblegało Świętą Górę w Gostyniu. Na XII Świętogórskie Spotkania Seniorów (22 maja 2012 r.) przybyli emeryci, renciści i niepełnoprawni seniorzy z całej Wielkopolski oraz z sąsiednich województw. Imprezę organizuje od lat Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Gostyniu przy dofinansowaniu Powiatu Gostyńskiego. Wsparcia udzielają też Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.
Tegoroczne spotkania rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w Bazylice Świętogórskiej, celebrowaną przez biskupa Grzegorza Balcerka. Następnie uczestnicy spotkania przeszli do ogrodów klasztornych w okolice ołtarza polowego, gdzie serdecznie przywitał przybyłych Starosta Gostyński Robert Marcinkowski, wyrażając podziw dla aktywności seniorów oraz przewodniczący Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Gostyniu Andrzej Starosta. Przybyły specjalnie na tę uroczystość Henryk Zubert, Przewodniczący Okręgowego Zarządu w Poznaniu PZERiI, wręczył organizatorom puchar, będący wyrazem uznania dla Zarządu Oddziału Rejonowego w Gostyniu PZERiI.
Powitano też serdecznie przedstawicieli władz samorządowych: Janusza Sikorę - Wicestarostę Gostyńskiego, Piotra Curyka - Burmistrza Pogorzeli, Mariana Jańczaka - Burmistrza Borku Wlkp., Stanisława Krysickiego - Wójta Pępowa oraz Mirosława Sobkowiaka - Dyrektora PCPR w Gostyniu.
Jak podkreśla Jadwiga Krystkowiak z Grabonoga - wszystkich przyciąga na spotkania radosna atmosfera oraz promocja talentów osób starszych. - To, że możemy się pokazać, zaprezentować swoje dokonania i oklaskuje nas kilkutysięczna widownia, sprawia, że chce się tutaj być - dodaje Janina Kamińska z Zaniemyśla.
Uczestnicy spotkania mogli posilić się przygotowanym posiłkiem, spotkać się ze sobą, porozmawiać przy kawie, a przede wszystkim wysłuchać chórów i zespołów śpiewaczych z terenu Wielkopolski. Wystąpiło ich aż dwadzieścia, były to chór z Zaniemyśla „Lutnia”, z Bukówca Górnego „Złota Jesień”, z Murowanej Gośliny „Goślinianka”, z Belęcina „Zespół Śpiewaczy”, z Nowego Tomyśla „Wiklinki”, ze Swarzędza „Olszyna”, „Babie Lato” z Żerkowa, ze Święciechowy i Długich Starych „Razem Raźniej”, z Wrześni „Gama”, z Kąkolewa „Senior”, z Mosiny „Zawsze młodzi”, z Rydzyny „Rydzyniacy”, z Puszczykowa „Puszczyki Nadwarciańskie”, z Ostrowa „Cichy Kącik”, z Jaraczewa „Złota Jesień”, z Cerkwicy „Pod Kasztanem”, z Pogorzeli „Jawor”, z Piasków „Tęcza” oraz kapela „Emilia” z Krzykosów. Koncert chórów i zespołów śpiewaczych prowadzili Mirosław Maćkowiak i Jolanta Gardyś.
Najważniejsze jest to, że spotykamy się tu z dawno niewidzianymi znajomymi, że obdarowujemy się nawzajem radością, a to szczególne miejsce, jakim jest Święta Góra w Gostyniu, sprawia, że nabieramy nowych sił na kolejne miesiące zmagań z tym, co niesie ze sobą życie - zgodnie stwierdzają pełne wigoru reprezentantki chóru z Kostrzynia Czesława Czubaj, Sabina Grzyb i Irena Szkudlarek, który na Świętogórskie spotkania przybyły po raz siódmy.
XII Spotkania Seniorow 01
XII Spotkania Seniorow 02
XII Spotkania Seniorow 03
XII Spotkania Seniorow 04