Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Kolejne dotacje dla NGO w powiecie gostyńskim

Rozstrzygnięto kolejne konkursy Powiatu Gostyńskiego dla NGOs. Przyznano dotacje dla 43 inicjatyw zaproponowanych przez 30 organizacji na łączną kwotę ponad 252 tys. zł! Było to okazją do spotkania w gostyńskiej herbaciarni Żurawinka, na które zaprosił Starosta Gostyński a uczestniczyli w nim także wicestarosta Janusz Sikora, etatowy członek Zarządu Jerzy Ptak, członek Zarządu i przewodniczący Komisji Konkursowej Józef Czarnecki oraz przedstawiciele nagrodzonych grantami organizacji pozarządowych, komisji konkursowych oraz obsługujących konkursy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Biura Promocji i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Gostyniu.
Inwestowanie w organizacje pozarządowe można przyrównać do biblijnej przypowieści o talentach. Mamy wtedy pewność, że środki nie zostaną zmarnowane, a wręcz przeciwnie pomnożone i efektywnie wykorzystane - powiedział Starosta Gostyński Robert Marcinkowski - Chciałbym także podziękować wszystkim organizacjom przystępującym do konkursu, że zechciały przyjąć pieniądze przyznane przez Zarząd i włączyć się w proces wspólnej pracy na rzecz rozwoju naszego powiatu. Dzięki Państwu budujemy powiat z inicjatywą. - dodał.

Spotkanie w herbaciarni było pierwszym spotkaniem starosty gostyńskiego z liderami organizacji pozarządowych. W kameralnej atmosferze miejsca, które słynie z aromatycznych produktów firmy Kawon, a którego historię przypomniał właściciel Krzysztof Nowak, stworzona została sposobność do podjęcia rozmów oraz zainicjowania wymiany doświadczeń. Spotkanie było także dobrą okazją, by przedstawić opinię komisji konkursowej na temat złożonych i ocenianych w tym roku ofert. Następnie przy podziale na trzy bloki: z zakresu pomocy społecznej prezentowanego przez dyrektora PCPR Mirosława Sobkowiaka oraz z zakresu spraw społecznych i kultury fizycznej prezentowanego przez kierownika biura promocji i rozwoju powiatu Michała Listwonia przekazano umowy dotacji dla przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji działających na terenie powiatu. Spotkania uświetnił występ duetu Lidia Wytykowska (śpiew) i Gerard Misiaczyk (gitara), którzy w lirycznym recitalu „Refleksyjnie o życiu…” zaprezentowali twórczość między innymi Edwarda Stachury, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, połączoną z autorską muzyką wokalistki. Po zakończeniu koncertu uczestnicy spotkania jeszcze długo rozmawiali, dzieląc się refleksjami i doświadczeniami.
Dotacje dla NGO 01
Dotacje dla NGO 02
Dotacje dla NGO 03
Dotacje dla NGO 04