Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Pomoc zadłużonym

Jesteś zadłużony? A może obciąża Cię problem zadłużenia kogoś bliskiego? Nie zamartwiaj się, nie wstydź, nie uciekaj - poszukaj pomocy.
W Wielkopolsce realizowany jest Program Wsparcia Zadłużonych i ich najbliższych. Jak podkreśla jego koordynator Roman Pomianowski: Nie obiecujemy pożyczek, cudownych sposobów na oddłużenie, pomagamy w pozbieraniu się w tej trudnej sytuacji życiowej i wspólnym wypracowaniu planu wyjścia z zadłużenia. Oferujemy też pomoc psychologiczną (indywidualną i grupową), pomoc prawną (porady, pomoc w napisaniu podstawowych pism) a także pomoc doradców finansowych na temat, jak porozumiewać się z bankami, windykatorami, komornikami, jak nauczyć się zarządzania swoim budżetem domowym, jak chronić się przed pułapką spirali zadłużenia.
Pomoc udzielana jest w Poznaniu na Placu Kolegiackim 12a - wejście C z lewej strony. We wtorki (od 17:00 do 18:30) spotyka się grupa edukacyjna-wsparcia. Indywidualne doradztwo jest prowadzone (17:00 - 18:30) we wtorki (bankowo-windykacyjne i psychologiczne), środy (prawne) i czwartki (psychologiczne). Działa też Telefoniczny Punkt Konsultacyjny: 61 852 22 42 (wtorki, czwartki, piątki 17:00-19:00). Odbywają się też spotkania Grupy Dłużników Anonimowych we wtorki (19:00-20:30) w siedzibie PIK AA w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego 28 A.
Pomoc udzielana jest także osobom mającym inne problemy np. hazard, przemoc, itd. - osoby wymagające takiej pomocy będą indywidualnie umawiane na spotkania.
Wszystkie świadczenia w programie są bezpłatne i mogą być świadczone anonimowo. Program uzyskał wsparcie Wojewody Wielkopolskiego. Partnerem programu na terenie powiatu gostyńskiego jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.