Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Z pasją uaktywniają dzieci

Dobiega już końca ponad półroczny projekt Stowarzyszenia „Dziecko” „Mam co robić, mam gdzie iść”, który został nagrodzony w konkursie Fundacji PZU „Wzbogacanie oferty edukacyjnej na terenach wiejskich i małych miastach”. Dzieci i młodzież z Michałowa, Drogoszewa oraz Godurowa, trzech położonych blisko siebie wiosek w Gminie Piaski, mogą aktywnie spędzać pozalekcyjny czas, rozwijać swoje pasje, uzupełniać wiedzę, a przy okazji wyśmienicie bawić się i integrować.

Stowarzyszenie „Dziecko” przygotowało bogatą ofertę edukacyjno-kulturalnych zajęć: młodzi mieszkańcy poznają tajniki pracy fotograficzno - dziennikarskiej, a także uczą się w stajni Rokosowo podstaw jazdy konnej oraz powożenia. Mają też okazję zapoznawać się z trudną pracą strażaków w OSP Godurowo i uczą się bezpiecznie zachowywać w rożnych sytuacjach. Mogą również poprzez zabawę połączoną z nauką doskonalić język angielski. Pod okiem instruktora poznają zasady gry w kręgle, a dla tych, którzy lubią wyginać śmiało ciało, zorganizowano zajęcia taneczne prowadzone przez instruktora tańca panią Joannę Kaczor ze szkoły tańca „Desperado”.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Fundacji PZU i środkom Stowarzyszenia „Dziecko”. Wsparcia udzielił Wójt Zenon Norman i gmina Piaski oraz PCPR w Gostyniu.

Założeniem projektu było też włączenie młodzieży z Michałowa, Drogoszewa i Godurowa w organizowanie ciekawego spędzania wolnego czasu przez najmłodszych. Młodzi wolontariusze podkreślają, że praca społeczna może przynosić wiele satysfakcji i zadowolenia. Koordynator projektu Dagmara Rucińska dodaje: - Do współpracy przy realizacji projektu włączyła się aktywnie również Rada Sołecka z Michałowa, która wspiera młodych ludzi w ich działaniach.
Uaktyw dzieci 01
Uaktyw dzieci 02
Uaktyw dzieci 03
Uaktyw dzieci 04
Uaktyw dzieci 05