Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Wystawa Wielkanocna „Snopkowo 2013”

Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach koło Krobi przygotował, zgodnie z wieloletnią tradycją, dużą imprezę integracyjną - XIX Wystawę Wielkanocną, którą nazwano „Snopkowo 2013”. Do prezentacji swoich prac i udziału w wystawie zaproszono mieszkańców zaprzyjaźnionych placówek tego typu oraz osoby będące pod opieką stowarzyszeń, seniorów oraz uczniów szkół i wychowanków przedszkoli.

Do udziału w XVIII Wystawie Wielkanocnej zgłosiło prace swoich podopiecznych 26 organizacji z terenu Wielkopolski. Na wystawie zaprezentowano ponad 200 prac o tematyce wielkanocnej i wiosennej, wykonanych przez osoby niepełnosprawne, seniorów i przez dzieci. Nadesłane prace można oglądać w największej z sal w DPS w Chumiętkach aż do 15 kwietnia. Centralnym punktem wystawy jest SNOPEK siana. Wokół kosza można podziwiać wesołe kolorowe pisanki, kurczaki, zajączki, baranki oraz wiosenne stroiki i wielkanocne palmy. Jest też makieta Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach wykonana przez jego mieszkańców.
Na uroczyste otwarcie ekspozycji przybyło ponad 200 widzów. Gośćmi specjalnymi byli radni powiatowi Kazimiera Poślednik i Ireneusz Lesiński oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, a także przedstawiciele Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych - głównego sponsora wystawy. Licznie przybyli też dyrektorzy i kierownicy placówek oświatowych i pomocy społecznej.
Wszystkich powitał gospodarz wystawy Zbigniew Polowczyk - Dyrektor DPS w Chumiętkach. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Mirosław Sobkowiak (PCPR w Gostyniu). Podkreślił, że wystawa wprowadza w klimat zbliżających się świąt oraz jest wyrazem wyjątkowo długiego tegorocznego oczekiwania na wiosnę. Życzył też - w imieniu Starostów Gostyńskich i swoim - by Wielkanoc przyniosła wszystkim zmianę na lepsze. Przecięcia wstęgi dokonała radna Kazimiera Puślednik. Pracownicy DPS-u, zgodnie z tradycją wystaw w Chumiętkach, poczęstowali wszystkich przybyłych wielkanocnymi jajkami i zaprosili do zwiedzenia wystawy.

Po obejrzeniu wystawy widzowie zostali zaproszeni na posiłek i tradycyjne wielkanocne smakołyki, przygotowane przez pracowników domu.
Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście wręczyli uczestnikom wystawy pamiątkowe dyplomy oraz wielkanocne upominki, przygotowane przez mieszkańców i pracowników domu w Chumiętkach.
Na wystawie zaprezentowali swe prace podopieczni Stowarzyszenia „Nie Sami”, Klubów Seniora „Złota Jesień” w Krobi, Kół Polskiego Związku Emerytów, Inwalidów i Rencistów w Pudliszkach, Pogorzeli i w Piaskach, Chóru Śpiewaczego „Jawor” w Pogorzeli, Domów Pomocy Społecznej w Lesznie, Mościszkach, Rogowie, Psarskich, Chumiętkach, Pakówce, Chwałkowie, Osieku, Zimnowodzie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Środowiskowych Domów Samopomocy w Chwałkowie, Gostyniu i Kąkolewie, Przedszkoli w Pudliszkach, Krobi, Żychlewie i Potarzycy, Szkół Podstawowych w Krobi, Sułkowicach, Żytowiecku, Starej Krobi, Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu i Zespołu Szkół w Brzeziu.

Wszystkim wykonawcom prac, ich opiekunom oraz pracownikom i mieszkańcom DPS-u, którzy przygotowali wystawę, należą się wyrazy uznania i podziękowanie za włożoną pracę.
Snopkowo 2013 01
Snopkowo 2013 02
Snopkowo 2013 04
Snopkowo 2013 05
Snopkowo 2013 06
Snopkowo 2013 07