Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Wolontariusze z ogólniaka dla osób niepełnosprawnych

W gostyńskim liceum od wielu lat działa Szkolne Koło PCK, w którym udzielają się uczniowie, głównie z klas biologiczno-chemicznych. Jednym z obszarów działalności koła są spotkania z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. W minionym roku po raz czwarty wspólnie z Stowarzyszeniem Absolwentów udało się dla niepełnosprawnych zorganizować „Integrmajówkę” oraz dyskotekę andrzejkową „Szczypta magii”. Tradycyjnie większym zainteresowaniem cieszyły się Andrzejki, bo na dworze szaro i ponuro, a więc dobrze jest się rozweselić. Na wspólna zabawę przybywa sporo osób. Organizatorzy przygotowują posiłek i upominki. W minionym roku te działania zostały dofinansowane ze środków Powiatu Gostyńskiego w ramach konkursu organizowanego przez PCPR.

Działania mają charakter integracyjny, dzięki nim młodzi wolontariusze uczyli się też, że człowiek niepełnosprawny może nie do końca nadąża za pędzącą z szaloną prędkością rzeczywistością, ale ma swój własny bogaty świat i możemy się od niego czegoś nauczyć. „Dodatkowo wolontariat sprawia ze mogę zagospodarować swój czas w pożyteczny sposób. Pomagając innym, zmieniamy przede wszystkim siebie. Poprzez różnorodne działania, gry, zabawy z dziećmi staliśmy się bardziej otwarci, tolerancyjni i zyskaliśmy nowe doświadczenia. Uśmiech tych dzieci jest wart naszego czasu.” - stwierdza Justyna, również uczennica IIIB.
Iwona z tej samej klasy zauważa, że czasami „wystarczy być”, by sprawić komuś ogromną radość, stać się lekarstwem na jego problemy.
Wolontariusze dla ON 01
Wolontariusze dla ON 02