Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Legitymacje ze zniżką i kwiaty

Odbyło się walne zgromadzenie Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu. Stowarzyszenie to działa dopiero od czerwca 2012 r., a już stało się znane nie tylko w powiecie gostyńskim, ale również w Wielkopolsce. Zainteresowały się też nim instytucje i organizacje z Warszawy, gdyż gostyńskie stowarzyszenie jako jedno z pierwszych w Polsce inicjuje badania chorych na SM pod kątem boreliozy, która często ma podobne objawy z SM lub z nim współwystępuje. Poza tym stowarzyszenie działa też aktywnie na rzecz chorych na SM.

Walne Stowarzyszenia SM w Gostyniu rozpoczął wiceprezes Walenty Ciszak - zgodnie z miłym zwyczajem comiesięcznych spotkań SM - od złożenia życzeń i wręczenia kwiatów solenizantom z danego miesiąca. Zgromadzeni odśpiewali jubilatom gromkie „100 lat!”.
Następnie Zarząd Stowarzyszenia przedstawił sprawozdania merytoryczne i finansowe za rok 2012. W wyniku głosowania członkowie stowarzyszenia udzielili absolutorium Zarządowi.

Ważnym wydarzeniem było wręczenie legitymacji członkowskich Stowarzyszenia. Wręczono je 54 osobom. Legitymację nr 1 otrzymała prezes Bożena Misiurek - inicjatorka powstania stowarzyszenia. Uroczystego wręczenia dokonał przyjaciel stowarzyszenia Mirosław Sobkowiak z PCPR w Gostyniu. Dzięki zabiegom zarządu stowarzyszenia legitymacje te już uprawniają do zniżek finansowych w Neurologicznym Niepublicznym ZOZ Centrum Leczenia SM Ośrodku Badań Klinicznych w Plewiskach k. Poznania oraz w Centrum Promocji Zdrowia w Poznaniu.

Z kolei prezes Bożena Misiurek przedstawiła plany najbliższy okres. Najważniejszym wydarzeniem będzie zorganizowanie festynu promującego profilaktykę SM na rynku w Gostyniu. Przypomniała też, że stowarzyszenie ma swoją stronę internetową:
www-sm@gostyn.pl. Jej wypowiedź uzupełnił Mirosław Sobkowiak z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, przedstawiając działania na rzecz chorych na SM w ramach projektu systemowego Powiatu Gostyńskiego „Aktywni razem”.

Na koniec oficjalnej części spotkania podziękowano firmom, które wsparły finansowo działalność SM oraz samorządom: Powiatu Gostyńskiego i Gminy Gostyń, a także Zakładom Mięsnym Konarczak oraz Zespołowi Szkół Zawodowych w Gostyniu i PCPR za udzielane wsparcie. Podziękowano też Violetcie Kolendowicz i Magdalenie Kaczmarek za pomoc w napisaniu projektów konkursowych.
Dalsza część spotkania - przy kawie i słodkościach - upłynęła w ciepłej, niemal rodzinnej atmosferze.
Walne zgrom stow SM 01
Walne zgrom stow SM 02
Walne zgrom stow SM 03