Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Walentynki na sportowo

Walentynki można obchodzić również na sportowo. Dowiedli tego podopieczni z placówek powiatów gostyńskiego oraz kościańskiego, spotykając się w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, by wspólnie aktywnie spędzić czas. Inicjatorem tych niecodziennej zabawy walentynkowej był poseł RP Wojciech Ziemniak. Pomysłodawca wcielił się też w rolę prowadzącego całą imprezę. Poseł Ziemniak, jak przystało na wodzireja, poprowadził poloneza, który otwarł całą imprezę. Wzięli w nim udział sportowcy i ich opiekunowie oraz goście. Zatańczyło ponad osiemdziesiąt par. I mimo improwizacji taniec był bardzo widowiskowy i zrobił duże wrażenie na widzach, którzy nie szczędzili braw tancerzom.

Zmaganiom przyglądali się goście: Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda, radna Powiatu Gostyńskiego Kazimiera Puślednik, Sekretarz Gminy Poniec Marcin Pazdaj, dyrektorzy: Domów Dziecka w Gostyniu i w Bodzewie - Karolina Dolata, Domów Pomocy Społecznej: Grażyna Wira (Zimnowoda), Grzegorz Czułno (Rogowo); Zbigniew Polowczyk (Chumiętki), Ryszard Janaszak (Chwałkowo), kierownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie - Swietłana Figiel i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach - Gerard Misiaczyk, Dyrektorzy: Zespołu Szkół w Brzeziu - Małgorzata Wika-Konieczna i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - Mirosław Sobkowiak.

Uczestnicy „Walentynek na sportowo” startowali w pięciu konkurencjach: rzucali do kosza, strzelali rzuty karne, biegali slalomem, grali w unihokeja oraz startowali w biegu koordynacyjnym z przeszkodami. Sędziowali poszczególne konkurencje zaproszeni goście.
Sportowe zmagania zamknął mecz piłki nożnej drużyny VIP-ów i reprezentacji podopiecznych palcówek. Zakończył się on remisem 3:3.
Organizatorzy: ŚDS w Chwałkowie i DPS w Chwałkowie przygotowali na koniec budzącą wiele emocji niespodziankę: losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez posła Ziemniaka, burmistrza Krobi, burmistrza Ponieca, wójta Pępowa i dyrektora PCPR.
W przerwach rozgrywek uczniowie ZSOiZ zaprezentowali pokazy tańca zespołowego. Wolontariusze z ZSOiZ w Krobi pomagali też w przeprowadzeniu zawodów.

Po sportowych zmaganiach zaczęła się radosna zabawa taneczna.
W „Walentynkach na sportowo” wzięli udział: Środowiskowe Domy Samopomocy w Kościanie, Gostyniu i Chwałkowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach, Domy Pomocy Społecznej w Chwałkowie, Chumiętkach, Rogowie i Zimnowodzie, Domy Dziecka w Gostyniu i w Bodzewie oraz Zespół Szkół w Brzeziu.
Walentynki na sportowo 01
Walentynki na sportowo 02
Walentynki na sportowo 03
Walentynki na sportowo 04