Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Wzmacniają rodziny

Stowarzyszenie „DZIECKO” w Gostyniu realizowało projekt „MOCNA RODZINA”. Projekt został nagrodzony przez Wojewodę Wielkopolskiego grantem w ramach konkursu na działania w zakresie specjalistycznego wsparcia dla rodzin w kryzysie. Projekt zrealizowano w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz we współpracy z kuratorami Sądu Rejonowego w Gostyniu i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pępowie.

W ramach projektu podejmowane były liczne działania mające na celu wsparcie i wzmocnienie rodzin. Od lipca do grudnia prowadzone było rodzinne poradnictwo specjalistyczne prowadzone przez psychologa, pedagoga i prawnika.

Dla rodziców, którzy chcieli wzmocnić swoje umiejętności i zdolności wychowawcze zrealizowano dwie edycje warsztatów kompetencji opiekuńczo-wychowawczych. Zajęcia prowadzone były przez parę trenerów dla ponad 20 rodziców w 2 grupach: w Gostyniu i w Pępowie.
Dla rodziców szczególnie zaangażowanych w poprawę procesu wychowywania swoich dzieci przygotowano i przeprowadzono biwak nad jeziorem. Rodzice wraz z dziećmi mieli okazję wspólnego spędzenia wolnego czasu, dobrej zabawy i wypoczynku. W tym czasie w praktyce - pod okiem specjalistów - sprawdzali umiejętności nabyte w czasie warsztatów kompetencyjnych.

Dodatkowo na koniec kilkudniowego biwaku wszyscy rodzice otrzymali szereg indywidualnych wskazówek i zaleceń, które były wynikiem obserwacji rodziców uczestniczących w biwaku w relacjach z dziećmi przez psychologa, terapeutę i pedagogów.

Ponadto w ramach projektu dla rodzin w szczególnie trudnych i problemowych sytuacjach przeprowadzono mediacje rodzinne. Ich uczestnicy przekonali się, że jest to skuteczna forma rozwiązywania konfliktów rodzinnych.

Wszystkie działania w projekcie były nieodpłatne dla jego uczestników, dzięki dofinansowaniu przez Wojewodę Wielkopolskiego oraz pokryciu pozostałych kosztów działań ze środków „Dziecka” i zrealizowaniu ich części w formie wolontariatu.
Mocna Rodzina 1
Mocna Rodzina 2