Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Ponad dwieście paczek świątecznych
dla dzieciaków z powiatu gostyńskiego

W ramach akcji „MIKOŁAJE 2012” zostało przygotowanych 209 paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu gostyńskiego.  W realizację projektu, realizowanego już piąty rok z rzędu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe oraz pracownicy firm sektora gospodarczego i ośrodki pomocy społecznej. Dzięki temu zostało przygotowanych ponad dwieście dużych paczek dla dzieciaków, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Poszczególni uczestnicy akcji obejmują swoim patronatem konkretne dzieci i przygotowują dla nich paczki. Rozwijająca się akcja przerasta oczekiwania pomysłodawców. Swoją aktywnością młodzi ludzie oraz pracownicy firm prywatnych udowadniają, że są wrażliwi na problemy innych i że mają wielkie serca.
Dzięki projektowi socjalnemu „MIKOŁAJE”, zrealizowanemu przez PCPR w Gostyniu, wielkie świąteczne paczki otrzymały nie tylko dzieci, ale też najuboższe rodziny z powiatu gostyńskiego. W organizację projektu włączyły się wszystkie ośrodki pomocy społecznej powiatu: z Borku Wlkp., Gostynia, Krobi, Pępowa, Piasków, Pogorzeli i Ponieca.
Za okazaną wrażliwość na potrzeby innych, za podzielenie się radością i sercem PCPR w Gostyniu nadał honorowe tytuły „MIKOŁAJA” 2012: Zespołowi Szkół Zawodowych w Gostyniu, Gimnazjum nr 1 w Gostyniu, Zespołowi Szkół Rolniczych w Grabonogu, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, Gimnazjum w Piaskach, Zespołowi Szkół w Borku Wlkp., Zespołowi Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zimnowodzie, Publicznemu Gimnazjum w Poniecu, Zespołowi Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 3 w Starej Krobi, Szkole Podstawowej w Sułkowicach, Zespołowi Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Szelejewie, Szkole Podstawowa i Gimnazjum w Pępowie, Gimnazjum nr 2 w Gostyniu, Gimnazjum w Żytowiecku, Przedszkolu nr 1 w Gostyniu, Stowarzyszeniu „Dziecko”,  pracownikom i firmie NETBOX z Czachorowa, Powszechna SKOK oraz Agro-Tom Tomasza Kaniewskiego. W gronie darczyńców, ofiarujących paczki, znaleźli się też pracownicy PCPR w Gostyniu.

Pracownicy PCPR-u i OPS-ów zadbali o to, by paczki trafiły do swoich adresatów przed Świętami Bożego Narodzenia.
Mikolaje 1
Mikolaje 2
Mikolaje 3
Mikolaje 4